ABD’de 3 yaşındaki çocuğa ‘ırkçı’ saldırı: Havuzda boğmaya çalıştı

ABD’de Elizabeth Wolf isimli kadına, Filistinli annesiyle kavga ettikten sonra 3 yaşındaki çocuğunu boğarak öldürmeye çalıştığı iddiasıyla ‘cinayete teşebbüs’ suçlaması yöneltildi. Cinayet teşebbüsünün ırkçı saiklerle gerçekleştirildiği iddia edildi.

Sky News haber sitesinin aktardığına göre, bir görgü tanığı, Wolf’un olay sırasında ‘çok alkollü’ olduğunu söyledi. Polis, görgü tanığının ifadesine dayanarak, kadının, Filistinli annesiyle kavga ettikten sonra kız çocuğu yüzme havuzunda boğmaya çalıştığını bildirdi. 42 yaşındaki Wolf, ilk olarak mayıs ayında Teksas’ın Euless bölgesindeki bir sitenin havuzunda ‘kamuya açık alanda sarhoşluk’ iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Polisin soruşturmasının ardından kadına cinayete teşebbüs ve çocuğa yönelik yaralama suçlamaları da yöneltildi.

‘SALDIRI, NEFRET SUÇU OLARAK SORUŞTURULSUN’

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi isimli sivil haklar örgütünün Teksas şubesi (CAIR-Teksas) Wolf’un çocuğun annesini ‘sorguladığını’ iddia etti. Örgüt, Wolf onlara yaklaştığında annenin başörtüsü taktığını ve çocukları ile yabancı bir dilde konuştuğunu belirtti. Polis ise kadını sorguladıktan sonra, Wolf’un 6 yaşındaki oğlunu tutmaya çalıştığını, çocuğun kaçmayı başardığını ama bu esnada parmağının kesildiğini bildirdi.

Filistinli kadın oğluna yardım ederken, Wolf, iddiaya göre, bu sefer de kadının 3 yaşındaki kızını tutarak onu suyun altına sokmaya çalıştı. CAIR-Teksas, annenin yakınlardaki bir görgü tanığının yardımıyla kızını kurtarabildiğini, ardından olay yerine acil durum servislerinin geldiğini kaydetti. Kurum, olayın nefret suçu olarak soruşturulmasını istedi.

‘NE ZAMAN EVİN KAPISINI AÇSAM KADININ GELECEĞİNDEN KORKUYOR’

CAIR-Teksas’ın açıklamasına göre, kız çocuğun annesi, konuya ilişkin olarak, “Biz, aslen Filistinli Amerikan vatandaşlarıyız ve çocuklarıma güvende hissetmek için nereye gitmemiz lazım bilmiyorum. Ülkemde savaş var; biz ise burada nefret ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

Kızının travmatize olduğunu anlatan anne, “Ne zaman daire kapısını açsam kaçıp saklanıyor, bana kadının gelip tekrar başını suya sokacağından korktuğunu söylüyor” dedi.

‘NEFRETİN BURADA YERİ YOK’

Demokrat Parti’den Teksas Temsilciler Meclisi Üyesi Salman Bhojani, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Irkçı ve İslam düşmanı saiklerle işlendiği iddia edilen, kasabamda meydana gelen bu olay karşısında şok ve dehşet içindeyim. Nefretin Euless 92’nci Bölge’de ya da harika eyaletimizin herhangi bir yerinde yeri yok” ifadelerini kullandı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir