Daniele Santarelli: Ebrar Karakurt bize çok yardımcı oldu!

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Dominik Cumhuriyeti’ni 3-1 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda başantrenör Daniele Santarelli açıklamalarda bulundu.

Ebrar Karakurt’un performansına parantez açan Daniele Santarelli şu ifadeleri kullandı:

“Kötü bir ilk set oynadık. Sonra tamamen değiştik. Ebrar Karakurt bize zor bir anda yardım etti. Enerjisini bize getirdi, bize çok yardımcı oldu. Sonra daha iyi oynamaya başladık, tabii ki bazı oyuncuları değiştirdiler bu bize yardımcı oldu ama biz de tavrımızı değiştirdik. Bu önemliydi.”

Voleybol Milletler Ligi’nde kalan maçlara dikkat çeken Daniele Santarelli, “Çok önemli 2 maçımız kaldı. Finaller için önemli olacak. Çin çok iyi bir takım ve Brezilya var. Bence şu an Brezilya turnuvanın en iyi takımılar. Seviyemizi anlamak açısında çok önemli bir challenge olacak ama mutluyum. Turnuvaya iyi başlamadık ama şu an gelişiyoruz. Her gün iyi şeyler görüyoruz” dedi.

Filenin Sultanları’nın iyi bir kadrosu olduğunu vurgulayan Daniele Santarelli, “Her gün belki bazı hatalar yapmaya devam ediyoruz ama oyuncularım bazı durumları anlamaya ve hazır olmaya başladı. Her oyuncum oynamak istiyor, bu benim için önemli. iyi bir kadrom var. Bir oyuncuya şans verdiğimde bunu her zaman kullanmaya çalışıyor. Bazen kendi seviyelerinde oynamıyorlar ama benchten gelen oyuncu bize yardımcı oluyor. Bu önemli çünkü bu takımın gerçek bir takım olduğunu anlamında gelir” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir